جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

دیدار خانواده ولی الله سلیمانی فرد با آیت الله سلیمانی فرد

  آیت الله نوری همدانی، مرجع تقلید شیعیان امروز (31 شهریور) در دیدار خانواده شهید حجت الاسلام و المسلمین ولی الله سلیمانی فرد، اولین شهید روحانی دفاع مقدس، عنوان کرد: هر کجا که ذکر شهداء و فرهنگ جهاد و شهادت باشد، مکان مقدس و نورانی است.

   

  مرجع تقلید شیعیان با بیان این که به ثمر نشستن انقلاب اسلامی مرهون و مدیون خون شهداست، تصریح کرد: اگر شهداء نبودند و اگر فرهنگ جهاد و ایثار در جامعه ما وجود نداشت، انقلاب اسلامی به ثمر نمی‌نشست.

   

  آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: تربت شهداء و همچنین خانواده های شهداء برای ما مقدس و ارزشمند هستند و ما هیچ گاه نباید جهاد و شهادت را فراموش کنیم.

   

  وی با اشاره به فداکاری های مردم مازندران در انقلاب اسلامی، یادآور شد: استان مازندران در طول انقلاب و 8 سال دفاع مقدس، شهدای فراوانی تقدیم انقلاب کرده است، همچنین تعداد علمای این استان نسبت به جمعیت از همه استان ها بیشتر است.

   

  مرجع تقلید شیعیان گفت: در برخی استان ها کتاب هایی در خصوص شهدای آن استان به چاپ رسیده است، از جمله استان سمنان که 6 کتاب جامع درباره شهدای این استان به چاپ رسیده است و یکی از کارهای لازم در هر استان این است که زندگی نامه، خاطرات و وصیت نامه شهداء و رزمندگان جمع‌آوری شود.

   

  آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: اکثر شهدای اسلام تربیت شدگان صحنه های نماز جمعه بودند و در مساجد حضور فعال داشتند، همچنین به نظام ولایی و ولایت فقیه پایبند بودند، بنابراین باید نظام را حمایت و تقویت کرد.

   

  وی با اشاره به فداکاری و تأثیرگذار بودن شهید ولی الله سلیمانی فرد به عنوان اولین شهید روحانی دفاع مقدس عنوان کرد: شهید حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی فرد، اولین گروه رزمی تبلیغی را در جبهه های دفاع مقدس تشکیل دادند که حرکت ایشان بسیار تأثیرگذار بود.

   

  مرجع تقلید شیعیان تأکید کرد: خون، کلام و بازماندگان شهداء برای ما درس است و  یکی از وظایف ما این است که خصوصیات و زندگی نامه شهداء از جمله شهدای روحانی را جمع آوری کنیم.

   

  آیت الله نوری همدانی اظهار داشت: آنچه ایران را قوی و پایدار نگه داشته است، ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه بوده است و این فرهنگی است که انقلاب اسلامی به واسطه آن به ثمر نشست، بنابراین باید این فرهنگ را تقویت کنیم.

   
  اولین شهید روحانی دفاع مقدس
  این مطلب تا کنون 43 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 1 مهر 1394
  منبع
  برچسب ها : استان ,الله ,شهداء ,انقلاب ,شهید ,دفاع ,الله سلیمانی ,الله نوری ,تقلید شیعیان ,مرجع تقلید ,فرهنگ جهاد ,مرجع تقلید شیعیان ,نوری همدانی اظهار ,
  دیدار خانواده ولی الله سلیمانی فرد با آیت الله سلیمانی فرد

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر